Dlaczego rzęsy wypadają?

Lipiec 12th, 2012

Jeśli podczas demakijażu zorientujemy się, że na waciku pozostaje więcej niż kilka rzęs, a reszta wydaje się wyraźnie przerzedzona, to znaczy, że mamy problem. Głównym powodem dla którego tracimy cenne włoski, to niezmycie poprzedniego dnia makijażu przed snem. Spanie w pomalowanych rzęsach to po prostu ich powolna destrukcja (na stare lata nie będziemy ich miały wcale), zaczynają się łamać, kruszyć i wypadać. Drugim powodem, zazwyczaj jest używanie zalotki, zwłaszcza częste i nieumiejętne (wcześniej już o tym pisałam). Ostatnio, dość popularna stała się ondulacja rzęs, bardzo osłabia rzęsy i może powodować ich utratę.
Czasami głównym winowajcą powodującym wypadanie rzęs jest nasza dieta. Może to być najzwyklejszy niedobór witamin. Jedzmy więcej potraw bogatych w składniki odżywcze, takie jak proteiny i kwasy tłuszczowe. Efekty będą widocznie zarówno na skórze, włosach i paznokciach.
Stosując regularnie odpowiedni demakijaż, nie używając zalotki, czy też jej nie nadużywając i tak tracimy rzęsy, musimy udać się natychmiast do lekarza. Bo poza zwykłym zapaleniem spojówek, mogą być to inne choroby albo nawet pasożyty.. Nie lekceważmy żadnych objawów, zwłaszcza jeśli czujemy swędzenie i ból – samo na pewno nie przejdzie.
W każdym razie jeśli nie mamy kłopotów – jak wyżej wymienione – zacznijmy po prostu odżywiać nasze rzęsy częściej. Na jakiś czas przestańmy używać tuszu, dajmy odpocząć rzęsom. Malujmy je regularnie odżywką, a najlepiej olejkiem rycynowym albo oliwą z oliwek. Naturalne sposoby działają  najlepiej.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.