Jak malować rzęsy?

Lipiec 23rd, 2013

348453_cosmetics_2Kobiece oczy są jednym z najważniejszych i jednocześnie najbardziej pociągających elementów jej twarzy, dlatego warto jest zdecydować się na stosowny makijaż, który podkreśli ich naturalne piękno.
Najważniejsze są w tu oczywiście rzęsy, podkreślone, podkręcone czy wydłużone, w zależności od tego, jaki efekt chce się uzyskać. Dzisiaj trendy w makijażu zmieniają się jak w kalejdoskopie, również te dotyczące rzęs, nie można się więc dziwić, że w zasadzie każda kobieta chce się do nich dostosowywać. Niezbędnym elementem, który jest w zasadzie całą podstawą makijażu rzęs, są naturalnie tusze. Mają one różne szczoteczki i konsystencję, dzięki temu można je swobodniej dobierać do wymagań swoich rzęs.
Elementem o jakim nie można zapominać jest oczywiście również pielęgnacja. Wiele tuszy posiada dwie końcówki, z jakich jedna jest odżywką, którą nakłada się na każdą rzęsę przed pomalowaniem oka za pomocą tuszu. To je chroni i wzmacnia, co sprawia, że są dłuższe i mocniejsze, a o takich rzęsach marzy dzisiaj w zasadzie każda kobieta. Jeśli posiada się rzęsy, które rosną prosto i nie chcą się podkręcać, koniecznie trzeba zaopatrzyć się w narzędzia, jakimi są zalotki. Nie wyglądają może zachęcająco, ale ich używanie nie boli i daje doskonałe efekty. Użycie zalotek sprawia, że oko się otwiera, wydaje się większe, a kobieta wygląda o wiele atrakcyjniej, co przecież jest celem każdego makijażu. Tuszu warto jest używać ruchem pulsacyjnym, by mieć pewność, że oko zostanie dokładnie pomalowane. Zalotki używa się przed nałożeniem tuszu, który ma za zadanie jedynie utrzymać efekt podkręcenia.

Comments are closed.