Jaki makijaż na imprezę?

Lipiec 23rd, 2013

1206135_make-upMakijaż to niemal druga skóra każdej kobiety. To on podkreśla zarówno charakter okazji na jaką jest wykonywany, jak i atuty kobiecej urody. Zobacz, jak powinien wyglądać idealny makijaż na imprezę.
Makijaż na imprezę różni się znacząco od tego, który wykonujemy na co dzień, do pracy (względnie szkoły). Taki make-up powinien być przede wszystkim bardzo krzykliwy. Najlepiej wykorzystywać tu mocne tusze oraz wyraziste kolory cieni i szminki. To jak umalować się na imprezę, by wzbudzić zainteresowanie innych, mogą nam też wskazać obowiązujące trendy w makijażu. Śledząc je, szybko dowiemy się jakie kolory są najmodniejsze w danym sezonie, bądź w jaki sposób najlepiej podkreślić rzęsy. Czy będą nam w tym celu potrzebne zalotki czy możemy się obejść bez nich i zastąpić je czymś zupełnie innym. Make-up imprezowy powinien być również tak wykonany, by przyciągał uwagę innych, a jednocześnie maskował wszelkie niedoskonałości na naszej twarzy. Szałowy makijaż, pozwoli też odwrócić uwagę od mankamentów naszej figury czy innych niedoskonałości.
Wyznacznikiem tego, jak umalować się na imprezę są nie tylko trendy w makijażu. Nie bez znaczenia jest tu również charakter imprezy, na jaką się udajemy. Dużo mniej wyrazisty makijaż, należy wykonać, gdy wybieramy się na elegancką imprezę w restauracji. Na więcej swobody – w tym podkreślone rzęsy czy mocno czerwone usta – możemy sobie pozwolić, gdy czeka nas szalona impreza w klubie lub u znajomych.
Bez względu na to, jaki rodzaj makijażu wybierzemy, powinnyśmy pamiętać, że równie istotna jest pielęgnacja naszej skóry. Po zakończonej imprezie i powrocie do domu, natychmiast należy zmyć kosmetyki i nawilżyć skórę.

Comments are closed.