Rzęsy podstawą piękna kobiety

Wrzesień 13th, 2013

my-eye-2-136603-mKażda kobieta zawsze stara się być jak najbardziej zadbana. Piękno ma dzisiaj kolosalne znaczenie i ludzie są często na podstawie wyglądu oceniani. Podstawą kobiecego makijażu jest zazwyczaj makijaż oka, który uwzględnia przede wszystkim rzęsy, dlatego trzeba zadbać o to, by były one odpowiednio pielęgnowane, a kosmetyki, jakie się do nich dobiera, były bezpieczne.
Sama pielęgnacja z reguły nie nastręcza wielu problemów, na rynku jest dużo preparatów, najczęściej w podobnej formie do tuszów, jakich zadaniem jest odżywienie rzęs. Doskonale sprawdzi się również zwyczajny olej rycynowy, standardowo używany przede wszystkim w celu wzmocnienia rzęs.
Bardzo duże znaczenie ma dla makijażu oka to, jakie tusze się wybiera. Współczesny rynek proponuje bardzo szeroki wybór, dlatego z pewnością każda osoba będzie w stanie znaleźć coś stosownego dla siebie. Ważne by tusz był kolorystycznie dobrany do karnacji. Standardem jest tusz czarny, ale jeśli ma się delikatną urodę, lepiej sprawdza się tusz brązowy.
Dla tych pań, które nie mogą poszczycić się podkręconymi rzęsami najbardziej odpowiednie będą zalotki. Warto jest zainwestować w zalotkę dobrej jakości, ponieważ tylko ona zakręci rzęsy na dłużej niż kilka minut. Chcąc być zawsze modną trzeba również stale obserwować trendy w makijażu. Na rynku bowiem stale pojawiają się nowe maskary, czy inne akcesoria, jak chociażby firanki sztucznych rzęs lub te, które można doklejać w formie kępek. Bardzo wiele osób decyduje się również na przedłużanie rzęs metodą 1:1, co daje doskonałe efekty wizualne.

Comments are closed.